Vítáme Vás na stránkách literárně výtvarného kroužku MALÝ KOLÍŇÁK.
V březnu jsme pracovali s mapou Kolína. Slíbili jsme si, že se na všechna místa, která děti zakreslily na plán města, půjdeme podívat. Ta chvíle nastala právě teď.  Od školy jsme se vydali po novém mostě. Cestou jsme si povídali o elektrárně, kostelu sv. Víta a chrámu sv. Bartoloměje. První zastávkou byla Ztracená ulička.
Kolín1.JPG
Seznámili jsme se s několika slavnými rodáky Kolínska, ale trochu jsme i dováděli a odpočívali v přilehlém parčíku. Ale jen opravdu chvilku, máme před sebou dlouhou cestu. Na mapách je zakresleno 27 různých zajímavostí.
Kolín2.JPG
Sílu jsme načerpali u zápasníka Gustava Frištenského a jdeme dál. Kolem kina a divadla do Komenského parku. Tady si povídáme o učiteli národů, ale i o klášteru a o opatu Janu Anastázi Opaskovi.
Kolín3.JPG
U kláštera jsme se zadívali na chrám, kostnici, Dvořákovo muzeum i městské hradby. Kouřimskou ulicí jsme sešli na náměstí. Z něj už to byl jen kousek do Zlaté uličky.
Kolín4.JPG
Při zastavení u synagogy jsme si povídali o tom, že Kolín měl po Praze druhou největší židovskou komunitu, kterou potkal za války tragický osud. Na dětech začínala být znát únava. Však byl dnes po dlouhé době první teplý a slunečný den. Malé občerstvení přišlo vhod.
Kolín5.JPG
Ještě krátké povídání na nádvoří zámku nezámku, zastavení u sokolovny a židovského hřbitova, a po lávce se vracíme na Zálabí. Při dvouhodinové procházce jsme nevynechali žádné z míst, která si děti zakreslily do map. Pokud jsme nešli přímo kolem nich, alespoň jsme je viděli z dálky, nebo jsme si o nich povídali.
Kolín6.JPG
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
 
© 2008 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one