Vítáme Vás na stránkách literárně výtvarného kroužku MALÝ KOLÍŇÁK.
Nad Kolínem se objevila nepříjemná mračna, ale od cesty do města nás neodradila. Vydali jsme se do divadla. Jeho bývalá malá scéna se od konce února 2013 otevřela výstavám výtvarného umění. První výstava v Městské galerii Kolín je věnována obrazům Václava Radimského.
Radimský.1.JPG
Vyzbrojeni deštníky jsme se blížili k cíli. Po zdolání dvou pater nás čekalo překvapení v podobě krásné nové galerie.
Radimský.2..JPG
Václav Radimský
* 6. 10. 1867 Kolín - 31. 1. 1946 Pašinka u Kolína
V roce 1888 studoval malbu ve Vídni, poté pobýval do konce 1. světové války ve Francii, především v Paříži, ale i v normandské obci Giverny, kde tvořil v početné kolonii umělců, kterou kolem sebe soustředil slavný malíř Monet. Krajiny na jeho obrazech jsou tedy zachyceny v duchu impresionismu. Po skončení první světové války se malíř vrátil do Čech, kde se z něj stal úspěšný umělec. V době mezi válkami maloval především krajinu v Polabí.
Radimsky[obr].jpg
Výstava děti zaujala, téměř hodinu jsme si obrazy prohlíželi a povídali si nejen o nich, ale i o malíři V. Radimském. Když jsme vyšli ven z divadla, překvapil nás déšť.
Radimský.3..JPG
Poslední zastávkou dnešního setkání se proto, tradičně, stalo pekařství. Sladkou svačinu si děti snědly v teple školní družiny.
Radimský.4.JPG
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
 
© 2008 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one