Vítáme Vás na stránkách literárně výtvarného kroužku MALÝ KOLÍŇÁK.
Návštěva Dvořákova muzea Kolínska v pravěku. Od září je zde otevřena nová dlouhodobá výstava, která představuje hlavní výsledky záchranného archeologického průzkumu v trase obchvatu Kolína. První zastavení bylo u plánu našeho města.
Pravěk..1.JPG
Práce probíhaly v letech 2008-2010. Nejznámějším výsledkem výzkumu jsou čtyři neolitické rondely. Jejich pravděpodobnou podobu a účel přiblížilo dětem video.
Pravěk.2.JPG
Ve vitrínách byly bronzové, železné či stříbrné šperky, nalezené v kosterních hrobech. Naše průvodkyně o nich dětem zajímavě vyprávěla.
Pravěk.3.JPG
Část výstavy je věnována pravěkému pohřbívání.
Pravěk.4.JPG
Po prohlídce celé expozice dostaly děti od paní průvodkyně desky, čtvrtku, tužku a úkol. Najít nejzajímavější exponát a nakreslit ho.
Pravěk.5.JPG
Děvčatům se líbila keramika.
Pravěk.6.JPG
Jirka kreslil rondel.
Pravěk.7.JPG
Jak je vidět, plnili všichni svůj úkol s chutí.
Pravěk.8.JPG
Návštěva muzea pomalu končí. Zbývá ukázat kamarádům své obrázky. Děti překvapily svou schopností věrně zachytit předlohu.
Pravěk.9.JPG
Obrázky z muzea jsme využili při práci ve škole. Každý si vybral ten nález, který ho zaujal nejvíce. Nakreslil ho na čtvrtku, natřel lepidlem a posypal krupicí. Někdo ještě práci doplnil slunečnicovými a dýňovými semínky nebo čočkou.
Malujeme – kopie.JPG
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
 
© 2008 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one