Vítáme Vás na stránkách literárně výtvarného kroužku MALÝ KOLÍŇÁK.

Trh.1.4267.JPG

Tak jsme se konečně dočkali! Ve dvě odpoledne jsme vyrazili ze školy do knihovny. Jen jsme tu odložili svá zavazadla a hned jsme se vydali na náměstí na trh.

Trh.2.DSCN4270.JPG

Pod krásným a velikým vánočním stromem jsme si prohlédli zajímavý keramický betlém kolínského výtvarníka Pavla Rajdla.

Trh.3.4274.JPG

Na každém kroku bylo znát, že jsme na adventním řemeslném trhu.

Trh.4.4276.JPG

Čerti jako živí. A za nimi pár malých "skoročertíků".

Trh.5.4277.JPG

Prošli jsme celé náměstí, nakoupili perníčky, vánoční ozdobičky i pár drobností pro radost. Ještě krátké zastavení pod stromkem a vracíme se do tepla knihovny.

Trh.6.4280.JPG

Byl nejvyšší čas na svačinu. Po ní jsme se rozešli mezi regály a každý si vybral na prohlížení nebo čtení knihu či časopis podle svého zájmu. Když jsme se ohřáli, všichni jsme se teple oblékli a znovu se vrátili     na náměstí.

Strom.1.4284.JPG

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na kolínském Karlově náměstí v pátek před první adventní nedělí se již stalo tradicí. Našli jsme si místo mimo největší dav lidí, a po chvilce čekání jsme se mohli radovat ze zářících světýlek na vánoční dominantě náměstí.

Strom.2.4281.JPG

Abychom načerpali tu správnou adventní náladu, vydali jsme se ještě jednou kolem celého náměstí. U stánku s dřevěnými hračkami jsme se notnou chvíli zdrželi.

Strom.3.4287.JPG

Někdo byl na rozsvěcení stromu s rodiči již v minulých letech, pro řadu dětí však byla procházka nočním centrem města novinkou. A že to dnes Kolínu opravdu slušelo.

Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
 
© 2008 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one