Vítáme Vás na stránkách literárně výtvarného kroužku MALÝ KOLÍŇÁK.
andersen logo.jpg
Letošní patnáctý ročník celostátní akce Noc s Andersenem, která je pořádána k podpoře dětského čtenářství, se konal v termínu 27. – 28. března 2015. Byl věnován 210. výročí narození Hanse Christiana Andersena, dánského pohádkáře a 100. výročí narození Jana Drdy, autora mnoha krásných českých pohádek.
1.DSCN9990.JPG
Naše Noc s Andersenem začala návštěvou v redakci Kolínského zpravodaje. Na radnici se děti setkaly s redaktorkou měsíčníku, paní Šárkou Krombholzovou.
2.DSCN9994.JPG
Po úvodní besedě, při níž měly děti možnost ptát se na vše, co je zajímalo, jsme přešli do zasedací místnosti.
3.DSCN9997.JPG
Tady byly připraveny Zpravodaje z minulých let, které si mohly děti prohlížet a hledat v nich zajímavosti z našeho města.
4.DSCN9998.JPG
Prohlédnout jsme si mohli i kroniky města Kolína. Tato možnost byla zajímavá i tím, že kroniky nejsou občanům běžně přístupné
DSCN0003.JPG
Ještě společné foto na schodech k obřadní síni a vracíme se do knihovny.
pátek odpol.DSCN0004.JPG
V dětském oddělení na nás čekal ředitel knihovny, pan Pavel Kárník, který akci oficiálně zahájil.
5.DSCN0006.JPG
Potom jedna z pracovnic knihovny přečetla dětem pohádku.
6.DSCN0010.JPG
Po krátkém odpočinku jsme se pustili do plnění prvního soutěžního úkolu. Tím bylo sestavení trojice: název pohádky Jana Drdy, fotografie z filmového zpracování a ukázka textu pohádky.
7.DSCN0015.JPG
Když v dětském oddělení skončily hodiny pro veřejnost, patřily všechny prostory už jen nám. Nejprve jsme si nachystali svačinu. Maminky připravily tolik sladkých dobrot, že bylo těžké si vybrat.
8.DSCN0016.JPG
Druhý soutěžní úkol navazoval na vyprávění o H. Ch. Andersenovi. Do připraveného pohádkového textu doplňovali žáci chybějící slova.
9.DSCN0021.JPG
Přestože to nebyl úkol úplně jednoduchý, zvládli ho bez větších potíží i druháci.
10.DSCN0024.JPG
Odpolední část setkání ukončili svým recitačním vystoupením čtvrťáci. Jako poděkování paní Evě Pluháčkové přednesli básničku "Malý Kolíňák recituje aneb chvilka poezie nikoho nezabije".
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
 
© 2008 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one