Vítáme Vás na stránkách literárně výtvarného kroužku MALÝ KOLÍŇÁK.
Muzeum.1.JPG

Regionální muzeum připravilo na závěr letošního roku lákavou podívanou. V Kremličkově síni to voní vánočně. Výstava "Vůně Vánoc" každému připomene pohodu a klid blížících se svátků.

Děti pozorně prohlížely půvabný perníkový betlém, který je společným dílem pracovníků muzea, dětí  z  mateřských škol a přátel a příznivců kolínského muzea.


 

Muzeum.3.JPG

To to voní! Děti prokázaly výbornou znalost koření. Postupně jsme si prohlédli všechny nádobky s kořením a ke každému jsme, nejlépe se zavřenýma očima, přivoněli. Co dobrého si přitom vybavíme?

Muzeum2.JPG

A pokud bychom přece jen něco nepoznali, napoví nám nápis na dně nádobky. Radu jsme však potřebovali je výjimečně.

Muzeum.4.JPG

K cukroví a sladkostem patří i káva, čokoláda a čaj. Ve vitrinách byly vystaveny plechové krabičky na kávu a kakao, různé reklamní předměty a pražičky na kávu. Čokoládu a čokoládové cukrovinky připomínaly originální obaly firmy Orion. Dobový nábytek byl doplněn porcelánovými  čajovými a kávovými soupravami.

Muzeum.5.JPG

V hlavním výstavním sále jsme si prohlédli výstavu "Hudba v adventu", na které jsme viděli množství hudebních nástrojů ze soukromé sbírky rodiny Najbrtovy a ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně.

Muzeum.6.JPG

Některé nástroje jsme poznali, jiné byly hádankou. Však mnohé patří již spíše do pohádek. Při prohlížení došlo i na povídání o tom, kdo hraje na nějaký hudební nástroj.

Muzeum.7.JPG

Malé překvapení na závěr. Hrací skříňka. Nejlépe si její zvuk děti představily, když se řeklo seriál "Chalupáři" a orchestrión. Hodně         z nich mělo hned jasno.

Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
 
© 2008 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one