Vítáme Vás na stránkách literárně výtvarného kroužku MALÝ KOLÍŇÁK.
V redakci.1.0501.JPG

Letos jsme připravili pro děti novou podzimní akci, kterou jsme nazvali "S knihovnickým šotkem za poznáním".

Začínala v pátek 1.října ve 13.30.hodin. Prvním bodem programu byla návštěva redakce Kolínského deníku. Usměvavý pan šéfredaktor ukazoval dětem na počítači, jak se tvoří články do novin. Pan fotograf pilně vybíral cíl pro svůj objektiv.

V redakci.2.0502.JPG

Největší odvážlivci se pokusili vytvořit zajímavé záběry z naší návštěvy. Jiní si povídali s redaktory.

V redakci.3.0504.JPG

Před odchodem jsme si prohlédli naše fotografie na monitoru počítače. Našla se i chvilka na zvědavé dotazy a zajímavé odpovědi. Návštěva to byla nejen velice poučná, ale místy i hodně veselá.

6.jpg
Ještě společné foto s redaktory a musíme se loučit.
Soutěž.1.0506.JPG

Po návratu do knihovny čekala děti první soutěž. Zamýšlely se v ní nad vznikem knihy. Snažily se zjistit, jaká je její cesta od spisovatele až ke čtenáři.

Soutěž.2.0508.JPG

Nad úkoly si někteří doslova lámali hlavu. Nebylo úplně jednoduché popsat co dělá nakladatel, sazeč nebo korektor. Avšak protože jsme soutěžili v knihovně, bylo možné najít správnou odpověď v knize o povoláních.

Rodáci.1.0509.JPG

Dnes si povídáme hlavně o práci redaktorů a spisovatelů. I Kolín se může pochlubit několika slavnými rodáky, literáty.Paní Eva Pluháčková pro nás připravila krátkou vycházku městem, při které děti hledaly místa spojená s životem a dílem některých z nich.

Rodáci.2.0511.JPG

Celkem bylo připraveno sedm zastavení. U každé pamětní desky paní knihovnice dětem stručně pověděla o životě a díle daného významného rodáka našeho města.

Lyžaři.1.0515.JPG

Po návratu do knihovny byl čas na svačinu, a potom už rychle na další soutěž. Při ní se děti staly na chvíli redaktory. Jejich úkolem bylo napsat podle fotografie článek do sportovní rubriky novin.

Lyžaři.2.0517.JPG

Všichni projevili potřebnou dávku fantazie. Netrvalo dlouho, a stránka se plnila překvapivě dobrými příběhy.

Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
 
© 2008 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one