Vítáme Vás na stránkách literárně výtvarného kroužku MALÝ KOLÍŇÁK.

Říjen 2013

Úvod.1.JPG
První schůzka omlazeného "Kolíňáčka". S novými členy jsme se seznámili při hře "Bang". V druhé polovině setkání jsme se dali do kreslení.
Úvod.2.JPG
Každý nakreslil na tři proužky papíru libovolnou postavu, zvlášť hlavu, tělo a nohy. Potom jsme se posadili na koberec a dali jsme na jednu hromádku hlavy, na druhou těla, na třetí nohy.
A už se mohlo skládat. Lístečky se vybírali náhodně, takže například princezna měla hlavu čerta, princ ďáblův ocas a kopyto a šašek princezninu sukni. Není se čemu divit, že jsme si užili hodně legrace.
Úvod.3.JPG
R.1.JPG
Na první letošní exkurzi jsme zamířili do redakce Kolínského zpravodaje.  Nejprve jsme si společně poslechli vyprávění paní redaktorky o historii i současnosti měsíčníku.
R.2.JPG
Potom jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna se šla podívat, jak se připravuje Zpravodaj do tisku.
R.3.JPG
Druhá měla zatím možnost prohlédnout si minulé ročníky měsíčníku o našem městě a jeho okolí. Po chvíli se obě skupiny vyměnily.
R.4.JPG
Nakonec jsme se podívali na letecké snímky města a poslouchali jsme zajímavé vyprávění paní Krombholzové o tom, jak z letadla fotografovala Kolín při záplavách nebo při přípravách výstavby obchvatu města.
p1.JPG
Na dnešní kroužek se měly děti připravit doma. A všechny to zvládly na jedničku. Mohli jsme se proto bez zdržovaní pustit do práce.
p2.JPG
Na čtvrtku rozdělenou na čtyři části se každý snažil zachytit nejdůležitější chvíle a hlavní postavy libovolné klasické české pohádky.
p3.JPG
Když bylo hotovo, označili jsme práce barevnými lístečky
s čísly a mohlo se hádat. Postupně si všichni prohlédli každý obrázek a zapsali jméno pohádky, kterou se snažil "ilustrátor" nakreslit.
Pohádky.1..JPG
Poznáte pohádky? Přece O veliké řepě, Červená karkulka, Permíková chaloupka, Hrnečku vař! a knihy Kronika města Kocourkova a Ferda Mravenec.
Pohádky.2..JPG
Česká klasika ještě jednou. Perníková chaloupka a Červená karkulka.
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
 
© 2008 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one